Platforma Przedsiębiorczości jest kolejnym w naszym województwie narzędziem, jakie służy wsparciu lokalnych przedsiębiorców. To także doskonała baza informacji gospodarczych dla chcących rozpocząć działalność lub zainteresowanych tą tematyką.

Celem utworzenia Platformy było zebranie w jednym miejscu najważniejszych informacji w obszarze przedsiębiorczości. Zamieszczane informacje mogą być przydatne zarówno przedsiębiorcom z Warmii i Mazur, jak i osobom zainteresowanym prowadzeniem własnego przedsiębiorstwa, instytucjom otoczenia biznesu, absolwentom. Platforma ma również ułatwić nawiązywanie współpracy pomiędzy różnymi podmiotami ekosystemu gospodarczego regionu.

 

Platforma jest dostępna jako tradycyjna strona internetowa https://biznes.warmia.mazury.pl , jej wersja mobilna oraz jako profil na Facebooku https://www.facebook.com/PlatformaPrzedsiebiorczosciWiM/

 

Składa się z dwóch głównych modułów - bazy danych i najpotrzebniejszych informacji oraz sekcji aktualności.

W bazie danych można dowiedzieć się m. in. o tym, jak założyć działalność gospodarczą, znaleźć finansowanie albo usług skierowanych do przedsiębiorców. Są też informacje dla poszukujących możliwości współpracy, specjalistów, terenów inwestycyjnych. Można zapoznać się z kalendarzem konferencji i szkoleń albo przestudiować interesujące raportu lub dokumenty.

 

Instytucje zainteresowane zamieszczeniem oferty na Platformie powinny kontaktować się z Biurem Przedsiębiorczości w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..